Banki szakügyintéző

OKJ: 55 344 01 0010 55 01
képzési idő: 4 félév
Jelentkezési feltétele: Érettségi bizonyítvány, előzetes tudásszint felmérés

A képzésben való részvétel feltétele:
középiskolai érettségi bizonyítvány

A munkaterület rövid leírása:

Ezt a képzésünket olyan diákoknak ajánljuk, akik szeretnének betekintést nyerni a bankok titokzatos világába. A banki szakügyintéző szakmai feladatához tartozik a banki hálózat egyes egységeinél az ügyintézők munkájának szervezése és irányítása, az ügyfelekkel való kommunikáció, a bankokban adódó feladatok önálló végrehajtása.

Munkája során jogszabályokat alkalmaz, banki információt, adatot gyűjt, nyilvántart és szolgáltat, szabályozási előkészítői és elemzési feladatokat végez, ellenőrzésekben közreműködik, intézkedéseket kezdeményez saját hatáskörén túlmenő ügyekben.
Informatikai, irodatechnikai és audio-vizuális eszközöket alkalmaz az adott feladatnak megfelelően, a rendelkezésre álló eszközpark rendeltetésszerű használatával. Munkáját elvi irányítás mellett, nagyrészt önállóan végzi.

Főbb szakmai feladatai:
az ügyfelekkel való kommunikáció, az ügyfelek folyamatos tájékoztatása
a mindennapi ügyfélforgalomból adódó feladatok szervezése és elvégzése
pénztári feladatok elvégzése, a mindennapi ügyfélforgalomhoz kapcsolódó back office feladatok szervezése és elvégzése, a banki elemző munkába való bekapcsolódás
a vonatkozó rendeletek, törvények és belső szabályzatok hatékony alkalmazása elsősorban a bank hálózati egységei által végzett pénzforgalmi, betéti, hitelezési, értékpapír-forgalmazási és deviza-üzletági tevékenységi területen.

A szakképesítés megszerzése után betölthető munkakörök:
pénzintézeti finanszírozási ügyintéző,
pénzintézeti fizetési és betétforgalmat lebonyolító ügyintéző,
pénzintézeti pénz- és értékjegy-értékesítő ügyintéző,
értékpapír- és devizakereskedő,
pénzügyi ügyintéző,
számviteli ügyintéző,
postai és banki pénztáros.

Oldal: Banki szakügyintéző