A Szókratész Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskola hároméves, nappali tagozatos, középfokú, valamint felnőtt esti tagozatos színészképzéseket indít, melyre a 2010/2011-ben érettségiző fiatalok jelentkezhetnek, 18-22 éves korig, valamint felnőtt képzés esetén korhatár nélkül.

Jelentkezéseket folyamatosan elfogadunk. Felvételi augusztusban, előzetes időpontegyeztetéssel.

Az induló osztályok tervezett létszáma 15-16 fő.

A képzés, színházi és filmszínész elágazással lesz megtartva.

Elméleti tárgyak: dráma és színház történet, dramaturgia, jelmez és viselettörténet, művelődéstörténet, esztétika, filmesztétika, pszichológia, műelemzés-média ismeret.

Gyakorlati tárgyak: beszédtechnika, művészi beszéd, színészmesterség, hangképzés- ének, zenés mesterség, tánc, színpadi mozgás, rádiós beszéd.

A féléves tanulmányi szakaszokat elméleti és gyakorlati vizsgák zárják le, amelyek sikeres teljesítésével, a harmadik év befejezésekor - teljesítményük függvényében - OKJ 52 212 02 Színész II. szakképesítést szerezhetnek a növendékek.

Vidéki hallgatóink részére kollégium biztosított.

Szakképzési hozzájárulást elfogadunk!

Az iskola 3 éves. Alapítványi támogatással működő kurzus. Felnőttképzésben is igénybe vehető. Az alapítványi támogatás nappali képzés esetén, 18-22 éves korig, félévente 100 000 Ft.

Felnőttképzésben a tandíj, félévente 250 000 Ft.

Az első féléves tandíj, vagy alapítványi támogatás, beiratkozáskor, a második félévi tandíj, November 25-ig fizetendő, a következő évi tandíj, az évzárón bizonyítvány átadáskor, a következő tanévre történő beiratkozáskor.

A FELVÉTELI VIZSGA MINIMÁLIS KÖVETELMÉNYEI:

1. Egy szabadon választott vers, és/vagy próza, 15 perces előadás.

2. (CD alapot, kottát és kísérőt hozzon magával)

Egy dal, tetszőleges stílusban.

VAGY

Egy legalább három, maximum öt perces táncmű előadása.

Oldal: Színész filmszínész képzés