Videós újságíró  promóciós osztályok!

A Júliusban induló és a Szeptemberben induló 1-1- osztály, az eredeti tandíj egyharmadáért látogatható. A kedvezményes tandíj így 130 000 Ft/ tanév. Ezekbe az osztályokba, szigorúbb felvételivel lehet bekerülni.

Végzettség: érettségi vizsga
Szakmai gyakorlat: nem szükséges
Egészségügyi alkalmasság: nem releváns
Előzetesen elvárt ismeret(ek): nem szükséges
Egyéb feltétel(ek): nincs
Akkreditációs lajtsromszáma: PL-4694

A program célja:
A videós újságírás alapismereteinek elsajátítása és olyan szemlélet kialakítása, amely alkalmassá teszi a hallgatót a tv-műsorok stílusváltásainak követésére;
Segítse eligazodni az újságírót a különböző szakmák és tudományok területén;
A képzés sikeres elvégzésével a résztvevő képes legyen önállóan egyszerű, digitális audio- és videotechnikák használatára,valamit az ezzel összefüggő utómunkák elvégzésére. Képes legyen rövid riportfilmet és interjút komplex módon elkészíteni.
Az újságírói tevékenység során képes legyen felismerni a valós problémákat.
Rendelkezzen a résztvevő olyan kommunikációs kulturáltsággal, hogy társas kapcsolataiban sikeresen tudja megszólaltatni interjúalanyait.
Legyen tisztában a befolyásolás pszichológiájának gyakorlati alkalmazásával, lehetőségeivel, veszélyeivel.
A résztvevő képes legyen a videós újságírásban használatos eszközök kiválasztására és szakszerű kezelésére.
Sajátítsa el a különböző újságírási technikák vegyítését. Tudjon komplex módon riportfilmet készíteni. Sajátítsa el a dokumentumfilm készítésének módszerét.
Váljon képessé önálló dokumentum-, riportfilm- és interjúkészítés egyszemélyes stábként történő megvalósítására

A program során megszerezhető kompetenciák
Képes felismerni azokat a helyzeteket, információkat, amelyek közérdeklődésre tarthatnak számot.
Kommunikációs kulturáltságával és pszichológiai ismereteinek birtokában képes interjúkat készíteni.
Biztosan tudja kezelni a digitális audio/video technikákat.
Képes önállóan, komplex módon elkészíteni rövid riportfilmeket, interjúkat.
Képes az újságírás internetes felületeinek használatára.
Alkalmazás szinten ismeri az írott sajtó és a videós újságírás harmóniájának megteremtését.
Képes együttesen használni a hagyományos és korszerű médiatechnikákat.
Fel tudja ismerni az egyes szakmák sajátosságait.
Ismeri azokat a módszereket, amelyek alkalmassá teszik a különböző tudományágak, szakmák olyan szintű megismerésére, hogy fel tudja használni újságírói munkájában
Tudatosan alkalmazza a befolyásolás módszereit, elkerülve annak etikátlan alkalmazását.
Önállóan meg tudja tervezni egy mini stúdió felszerelését, optimálisan ki tudja választani a legköltséghatékonyabb eszközöket.
Képes egyszermélyes stábként dolgozni.
Képes kiválasztani a megfelelő médiafelületekhez illő műfajt.

Oldal: Videós újságíró akkciós tanfolyam akkreditált végzettséggel