Idézet a Dr House címû filmbõl.

A bal agyféltekéé a nyelv, a számtan, a racionalitás. az az oldaalunk, amelyik mindenáron választ akar találni, amelyik mindent meg akar magyarázni. Az értelmezõ. Ott születik a történet, hogy kik vagyunk, és miért tesszük amit teszünk.
A jobb agyfélteke esztétikailag orientált, jobb az arcfelismerésben. Jobban tudatában van a jelen pillanatnak, a világegyetemben betöltött helyünknek. A jobb félteke elõnye, hogy nem logikus. Nem választja meg, hogy melyik részleteket elemezze, olyan összefüggéseket talál, amikre te soha nem jönnél rá.

A jobb agyféltekés rajzolásról röviden.

Dr betty Edvards jobb agyféltekés rajzolás címû könyve nagy sikert aratott amikor megjelent. Valamiért azonban ez a siker nem lett töretlen. Bár a módszer száz százalékos eredményt garantál, de az otthoni próbálkozás nem megfelelõ a siker eléréséhez. A könyvben leírt módszer gyakorlati alkalmazása, megfelelõ környezetet, komoly tapasztalatot és gyakorlatot, valamint a saját környezebõl való teljes kiszakadást kíván, a képzés idelyére.
A siker csakis akkor lehet száz százalékos, ha minden feltétel adott. A jobb agyféltekés rajzolás tudományos módszer a jobb agyfélteke tevékenységének felszínre hozatalára, és ennek megfelelõ komolyságot igényel az elsajátítása is.
Ne dõljön be a garázstanfolyamoknak, vagy a nappaliban szervezett képzéseknek, mert ezek a környezetek nem megfelelõek, és aki ilyen környezetben oktat, annak legtöbbször nincs megfelelõ ismeret és tapasztalat a birtokában. Persze biztosan vannak kivételek, de miért kockáztatná a pénzét, ha van iskolai környezetben elvégezhetõ szakkör is.
A filmben melyet az oldal tetelyén talál, megtekintheti hogyan mûködik a képzés, és egy pillantást vethet egy nemrég lebonyolított szakkör hangulatába, környezetébe. Gyõzõdjön meg saját szemével arról, milyen körülmények között várjuk önt, és milyen eredményre számíthat.
Sokan vagyunk sok félék. Minden résztvevõnek más és más kell ahhoz, hogy valóban elérje a célt. A száz százalékos pénzvisszafizetési garanciát azért merjük vállalni, mert felkészülten várjuk önt, és legyen ön bármilyen típusú ember, mi megtaláljuk a helyes utat az ön sikeréhez. A száz százalékos eredmény melyet vállalunk, hosszas elõtanulmányokra és tapasztalatra alapul.
A szakkör vezetõje, ha úgytetszik az oktató, Imre Dezsõ, tíz éve foglalkozik a jobb és a bal agyfélteke diktálta viselkedésformák megfigyelésével. Olvassa el bemutatkozását!

Oldal: Jobb agyféltekés rajzolás