Termékdíj ügyintéző

OKJ szám: 52 344 05 0010 52 03
Részvételi feltétel: Középiskolai, gimnáziumi érettségi
Felnőttképzési szolgáltatásaink: előzetes tudásszint felmérés, elhelyezkedési tanácsadás,

A képzés célja
Olyan szakemberek képzése, akik környezetvédelmi termékdíj bevallással, nyilvántartással kapcsolatos feladatokat látnak el. Foglalkoznak hulladékkezeléssel összefüggő feladatokkal is. Meghatározzák az áruk származását és vámértékét. Alkalmazni tudják a büntetőjogi és szabálysértési jogi rendelkezéseket. Ismerik a közigazgatási hatósági eljárás szabályait. Ismerik az ellenőrzéssel összefüggő szabályokat. Adózási feladatokat látnak el.

A képzés moduljai
1981-06 Vám- és jövedéki alapok
1982-06 Áruosztályozás és áruismeret
1980-06 Ügyviteli feladatok
1975-06 Bevezetés a jogtudományba
1976-06 Adózási feladatok
1977-06 Gazdasági feladatok
2740-09 Környezetvédelmi termékdíj feladatok

Ajánljuk
Mindazoknak, akik érettségivel rendelkeznek és érdeklődnek a vámjogi, jövedéki valamint a környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatos feladatok iránt. Illetve, ezeken a területeken szeretnének dolgozni. A Kt.3.§.(11) bekezdése 2011. január 01-jétől hatályos, a termékdíj ügyintézői végzettséget ezen időpontig kell megszerezni.

Képzési forma: Tanfolyami oktatás
Képzés várható kezdete: Érdeklődjön!
Képtés ideje: 156 óra

Szakmai vizsga
A vizsgára bocsátás feltétele: valamennyi modulzáró vizsgafeladathoz rendelt vizsgatevékenység 60%-os szinten való teljesítése.

Jelentkezéshez szükséges
Jelentkezési lap kitöltése (interneten is kitölthető), Érettségi bizonyítvány másolata (vagy magasabb végzettséget igazoló bizonyítvány másolata), A regisztráció díja: 10.000 Ft, amely a képzési díj része, Részletfizetési lehetőség! A tanfolyam díja szakképzési terhére elszámolható. Ha a képzés moduljai valamelyikéből modulzáró vizsgával rendelkezik, kérjük az igazolást jelentkezéskor szíveskedjék magával hozni.

Felmentések
A felmentési lehetőségeket hallgatónként bíráljuk el. A jelentkezési lapon szíveskedjenek feltüntetni a vám- vagy jövedéki ügyintéző szakképesítés megszerzésének időpontját is.

Az 52 343 05 03 0000 00 00 számú Pénzügyőr szakképesítéssel rendelkezők mentesülnek a következő vizsgarészek teljesítésének kötelezettsége alól:
1. modulzáró vizsga: Vám- és jövedéki alapok,
6. vizsgarész: Gazdasági feladatok,

Az 52 344 03 0000 00 00 számú Pénzügyőr szakképesítéssel rendelkezők mentesülnek a következő vizsgarészek teljesítésének kötelezettsége alól:

1. modulzáró vizsga: Vám- és jövedéki alapok,
6. vizsgarész: Gazdasági feladatok,

Az 52 3433 04 Jövedéki ügyintéző szakképesítéssel rendelkezők mentesülnek a következő vizsgarészek teljesítésének kötelezettsége alól:
1. vizsgarész: Vám- és jövedéki alapok,
6. vizsgarész: Gazdasági feladatok,

A 2004. május 1-jét követően szerzett 54 3433 04 Vámügyintéző szakképesítéssel rendelkezők mentesülnek a következő vizsgarészek teljesítésének kötelezettsége alól:
1. vizsgarész: Vám- és jövedéki alapok,
2. vizsgarész: Áruosztályozás és áruismeret,
6. vizsgarész: Gazdasági feladatok,

A 4. Bevezetés a jogtudományba vizsgarész alóli felmentés feltétele:

A Rendőrtiszti Főiskola bármely szakán szerzett állami felsőfokú végzettség,
Az Állam- és Jogtudományi Egyetem jogász szakán, vagy igazságügyi ügyintéző szakon szerzett állami felsőfokú végzettség,
Az Igazgatásszervező szakon szerzett állami felsőfokú végzettség,
A Közigazgatási alapvizsgáról kiállított igazolás, amennyiben a végzettség, illetve képzettség megszerzése 2005. január 1-je után történt.

Az 5. Adóztatási feladatok vizsgarész és a 6. Gazdasági feladatok vizsgarész alóli felmentés feltétele:

A közgazdasági felsőoktatás alapképzési szakjainak képesítési követelményeiről szóló 4/1996. (I. 18.) Korm. rendelet szerinti képzésekben az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsga, vagy a felsőoktatási alap- és mesterképzésről, valamint a szakindítás eljárási rendjéről szóló 289/2005. (XII. 22.) Korm. rendelet szerinti gazdaságtudományok képzési területen az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsga,
Mérlegképes könyvelő, vagy azzal egyenértékű szakképesítés
Okleveles pénzügyi revizor szakképesítés
Okleveles adószakértő
Adótanácsadó szakképesítés

Amennyiben a vizsgázó az elágazáshoz rendelt vizsgarészek valamelyikének korábbi teljesítését hitelt érdemlően igazolja, úgy mentesül a vizsgarész ismételt teljesítésének kötelezettsége alól.

Oldal: Termékdíj ügyintéző